Psichologui Medininkuose galimai seksualiai išnaudojusiam migrantą nauji kaltinimai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Psichologui Medininkuose galimai seksualiai išnaudojusiam migrantą nauji kaltinimai

Ket, 05/12/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Įtariama, kad Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijoje ir trumpai – Valstybės sienos apsaugos tarnyboje psichologu dirbusio vilniečio galimų aukų gali būti ir daugiau, skelbia Delfi. Vienas iš migrantų prabilo, kad psichologas vertė užsiimti seksu Rūdninkuose, vėliau Pabradėje.

Irakietis iš Rūdninkų stovyklos į Medininkus buvo perkeltas praėjusių metų rugsėjo pabaigoje. Čia LGBT bendruomenės asmenys kartu su daugiau nei 30 žmonių, buvo apgyvendinti atskirame sektoriuje.

„Jis vis stengdavosi mane paliesti, tarsi netyčia – apkabindavo vaikščiodamas per pečius, bandydavo pabučiuoti (...). Jis man sakė, kad turi įtakingų pažinčių, kad gali padėti man ne tik „suveikti“ leidimą gyventi už centro ribų, bet ir gauti politinį prieglobstį“, - žurnalistams sakė migrantas.

Migrantas teigia, kad psichologas reikalavo sekso – oralinio, analinio, nuolatos siuntė žinutes ir laiškus, aiškiai davė suprasti, kad nuo jo ataskaitos priklauso ar migrantui bus suteiktas prieglobstis ar ne. Psichologas neturėjo ribų. Migrantą perkėlus į Pabradę seksu ateidavo užsiimti ne tik psichologo darbui skirtose patalpose, bet į namelį pas patį migrantą, kuriame gyveno ir kiti žmonės.

„Jis man parašydavo žinutę, kada aš turiu pas pasieniečius pateikti prašymą susitikimui. Nurodydavo dieną ir valandą. Tada mane išleisdavo, ir ten būdavome tik mes. Ne, ten viduje nefilmuojama, ir jis užrakindavo duris, žaliuzes nuleisdavo. Niekam tas netrukdė, visi manau žinojo, kas ten gali vykti. Tai ko ten psichologui su pacientu tuos langus dangstyti? Aš manau, kad aš toks ne vienas buvau“, – sako Ali.

Visuomenininko Mantvydo Noreikos nuomone - ši istorija tik iliustruoja kokią žalą Lietuvos valstybė daro žmonėms.

"Nežinau ar reikia dar kokių įrodymų. Migrantus laikėme palapinėse per karščius ir lietų, uždarėme juos į "kalėjimus" neleisdami laisvai judėti. O dabar dar ir seksualinė prievarta", - sako M. Noreika. - "Man nesuprantama, kai valstybė skirsto žmones pagal kilmę į GERUS ir BLOGUS migrantus. Ukrainiečiai - geri, o va visi kiti - blogi. Nejaugi nesame pajėgūs padėti visiems vienodai?".

Pasak M. Noreikos Valstybės sienos apsaugos tarnybai politikai užkrovė naštą, kurios ji nebuvo pasirengusi nešti. Ir vietoj to, kad problemas spręsti, toliau stengiasi jų nematyti. "Akivaizdu, kad Lietuvai gresia ilgi metai bylinėjimosi dėl padarytos žalos žmonėms. Ir už tai turės sumokėti visi mokesčių mokėtojai. Vietoj to, kad pasinaudoti Europos Sąjungos lėšomis ir padėti žmonėms, Lietuva pasirinko žmonių nužmoginimo kelią", - teigia Mantvydas.