Ukrainos karių mylimieji nori teisės palaidoti žuvusiuosius. Surinko parašus vienalyčių santuokų įteisinimui

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ukrainos karių mylimieji nori teisės palaidoti žuvusiuosius. Surinko parašus vienalyčių santuokų įteisinimui

Sek, 07/10/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Ukrainos LGBTQ+ bendruomenės kariai jau kurį laiką kėlė klausimus dėl būtinybės įteisinti galimybę jų mylimiesiems juo palaidoti, jei jie kristų ginant savo šalį nuo Rusijos agresijos. Daugiau nei 26 tūkstančiai parašų buvo surinkti po prieš mėnesį inicijuota peticija Ukrainos prezidentui, kuria reikalaujama LGBTQ+ žmonėms suteikti tokias pat teises sukurti šeimą kaip ir heteroseksualioms poroms.

„Šiuo metu kiekviena diena gali būti paskutinė. Tegul tos pačios lyties žmonės turi galimybę sukurti šeimą ir turėti oficialų tai patvirtinantį dokumentą. Jiems reikia tokių pačių teisių kaip ir tradicinėms poroms“, - rašoma peticijos Prezidentui tekste.

Oficialiai peticijai, kuri yra Ukrainos Prezidento svetainėje, pateikti būtina surinkti bent 25 tūkstančius rėmėjų parašų. Nors peticijos parašų laikas baigsis tik už 55 dienų, ji jau surinko šiek tiek daugiau nei 26 tūkstančius parašų. Pagal įstatymą, per 10 dienų Prezidentas turi pateikti atsakymą.

„Ukrainos visuomenė eilinį kartą įrodo, kad greitai keičiasi ir yra pasiruošusi teigiamiems pokyčiams. Tikimės, kad kol ginsime demokratines vertybes mūšio lauke, mūsų valdžia žengs teisingus žingsnius civilizuoto europietiško ukrainiečių pasirinkimo link!“, - rašoma Військові ЛГБТ та наші союзники - nevyriausybinės organizacijos, ginančios Ukrainos LGBTQ+ karių teises Facebook puslapyje.

„Tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimas kare yra labai svarbus sprendimas, nes šiuo metu LGBT+ bendruomenės nariai neturi teisių, tokių kaip globos perdavimas, palikimas ar dar blogiau – negali net palaidoti savo artimojo kūną. Atsikratykime Rusijos homofobijos!“, - raginama šios organizacijos pranešime.

Plakatas raginantis pasirašyti peticiją