Lietuvos vyskupų konferencijos pranešime - instrukcijos kaip laiminti tos pačios lyties asmenų poras

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lietuvos vyskupų konferencijos pranešime - instrukcijos kaip laiminti tos pačios lyties asmenų poras

Pir, 01/22/2024 - 12:08
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė pranešimą spaudai, kuriame pateikiamos gairės kokiu būdu turėtų būti atliekami tos pačios lyties porų palaiminimai.

Tekste teigiama, kad „pastoraciniai palaiminimai“ turi būti labai trumpi. „Tai kelių sekundžių palaiminimai be ritualo ar Palaiminimų apeigyno. Jei du žmonės ateina drauge prašyti tokio palaiminimo, paprasčiausiai prašoma Viešpaties ramybės, sveikatos ir kitų gerų dalykų abiem jo prašantiems žmonėms“, - rašoma praktiniame išaiškinime.

Taip pat nurodoma, kad šio palaiminimo negalima „teikti nei per civilinės sąjungos ceremoniją“, kunigui dėvint santuokos sudarymo metu „būdingus drabužius“, nevalia to daryti „svarbioje sakralinio pastato vietoje ar priešais altorių“. Šie ribojimai yra reikalingi siekiant nekelti sumaišties.

Praskelbtame pranešime taip pat pabrėžiama, kad vykdydamas tokį paprastą palaiminimą kunigas netampa eretiku ir nuo nepaneigia katalikiškos doktrinos. Kadangi tai nėra oficialios apeigos, jos nesuteikia ir joms būdingų dalykų laiminamai porai.

Palaiminimai „nereiškia nuodėmių išrišimo, nes šie gestai toli gražu nėra sakramentas ar apeiga. Tai paprastos pastoracinio artumo išraiškos, kurioms nekeliami tokie patys reikalavimai kaip sakramentui ar formaliai apeigai“, - pabrėžiama tekste. - „Suteikdami tokį palaiminimą dviem žmonėms, spontaniškai priėjusiems jo prašyti, mes jų nei pašventiname, nei sveikiname, nei pritariame tokiai sąjungai. Iš tikrųjų tas pats pasakytina ir apie palaiminimą, teikiamą atskiriems asmenims, nes palaiminimo – ne išrišimo – prašantis žmogus gali būti didelis nusidėjėlis, ir mes neatsisakome šio tėviško gesto jo išgyvenimo kovoje“.

Minėtame išaiškinime taip pat pabrėžiama, kad pradėti teikti tokio tipo palaiminamus galima skirtingu metu, priklausomai nuo konkrečios vietos situacijos. Kai kur juos teikti iš karto neturėtų kilti sunkumų, „o kitur reikia susilaikyti nuo naujovių, kartu skiriant tiek laiko, kiek reikia jų skaitymui ir aiškinimuisi“.

Atsižvelgiant į Lietuvos situaciją, tikėtina, jog net ir tokie paprasti palaiminimai mūsų šalyje bus teikiami tik po kurio laiko.

 

Laiminti tos pačios lyties poras popiežius leido praėjusių metų gruodį.