Apklausa: svarbiausias Europos Parlamento uždavinys europiečiams – ginti demokratiją

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Apklausa: svarbiausias Europos Parlamento uždavinys europiečiams – ginti demokratiją

Pir, 02/14/2022 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Naujausios Eurobarometro apklausos, kurią užsakė Europos Parlamentas (EP), duomenimis, beveik trečdalis apklaustųjų (32 %) Europoje mano, kad demokratija yra svarbiausia vertybė, kurią reiktų ginti.

Kiek mažiau apklaustųjų vertybinėmis pirmenybėmis laiko žodžio laisvę (27 %) bei žmogaus teisių gynimą Europos Sąjungoje ir pasaulyje (25 %), rašo Alkas.lt. ES piliečiams susirūpinimą kelia radikalių pažiūrų plitimas, manipuliavimas žiniomis ir teisės viršenybės silpnėjimas.

Šie duomenys siejasi su apklausos apie Europos ateitį rezultatais, kuriuos EP ir Komisija paskelbė sausio pabaigoje. Beveik devyni iš dešimties šios apklausos dalyvių pritarė nuomonei, kad demokratiją ES reiktų toliau stiprinti.

Demokratijos vertybių gynimas svarbiausias 11-oje ES valstybių: Švedijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Italijoje, Danijoje, Austrijoje, Liuksemburge, Maltoje, Lenkijoje, Čekijoje ir Vengrijoje.

Pastarųjų dvejų šalių gyventojai vienodai svarbiomis laikė ir demokratiją, ir žmogaus teises. Savo ruožtu Lietuvos gyventojų nuomone, EP pirmiausia turėtų ginti žmogaus teises (33 %), žodžio laisvę (29 %), o demokratijos gynimą pirmenybe matytų 27 % apklaustųjų.

Sveikatos apsauga (42 %) europiečiams toliau išlieka pirmenybine EP veiklos sritimi, po to dažniausiai minima kova su skurdu ir socialine atskirtimi (40 %) bei kova su klimato kaita (39 %). Klimato kaitą tarp EP pirmenybių dažniausiai minėjo ES jaunimas.

Tuo tarpu Lietuvos gyventojams svarbiausia yra kova su skurdu ir socialine atskirtimi (57 %), toliau lietuviai daugiausia mini sveikatos apsaugą (47 %), migracijos ir pabėgėlių klausimus (42 %), paramą ekonomikai ir darbo vietų kūrimui (41 %).

Daugiau Alkas.