Paskelbti sukrečiantys Lietuvos LGBTQ+ žmonių liudijimai tyrėjams

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Paskelbti sukrečiantys Lietuvos LGBTQ+ žmonių liudijimai tyrėjams

Sek, 05/19/2024 - 12:52
Kategorija:
0 komentarų

Beviltiškumas, netikėjimas, kad iš vis kažkas pagerės jų viso gyvenimo metu, diskriminacija – tai tik keli aspektai, kuriuos apie padėtį Lietuvoje atskleidė LGBTQ+ žmonės ES pagrindinių teisių agentūros tyrėjams. Jie pasidalino konkrečių žmonių citatomis.

Neseniai ES pagrindinių teisių agentūra publikavo milžiniškos apimties apklausos tyrimų rezultatus. GayLine.LT jau skelbė, kad joje atskleidžiama Lietuvoje ypač paplitusi LGBTQ+ žmonių diskriminacija. Mūsų šalis patenka tarp tų, kurioje padėtis yra prasčiausia.

Agentūra taip pat publikavo ir kai kurių lietuvių patiektus komentarus. Jie kupini nevilties ir puikiai iliustruoja su kuo susiduria LGBTQ+ žmonės Lietuvoje.

„Gyvendamas Lietuvoje kaip trans žmogus kasdien vis labiau jaučiuosi beviltiškiau. Sunku rasti tikslą ar prasmę, ar tiesiog tikėtis, kad kažkas pagerės bent viso mano gyvenimo metu“, - pildydamas klausimyną teigė 26 metų trans vyras.

„Bandydamas nuomotis susidūriau su daugybe diskriminacijos dėl savo lyties ir dėl to, kad nuomos ieško du vyrai. Mane apspjovė kaimynas, pavadino piderastu, bet policija nieko nepadarė ir sakė, kad mano gyvybei ir saugumui negresia pavojus, todėl jie to netirs“, - rašė 28 metų gėjus.

„Mes nesame medicinos specialistai ir neturime įtakos vyriausybei, todėl esame diskriminuojami šioje srityje, nes didžioji dalis valdininkų ir medikų yra senyvo amžiaus ir vadovaujasi prietarai bei nesirūpina queer žmonėmis“, - teigė šešiolikos metų biseksualūs genderqueer asmenys.

„Gydymo įstaigos lyties keitimo klausimais yra iš akmens amžiaus, niekas nežino nieko, niekada negali padėti. Mano patirtis bandant gauti hormonų terapiją yra tragiška, metų metus įvairūs gydytojai siuntinėjo mane pas kitus gydytojus, nes nežinojo, ką su manimi daryti“, - sakė dvidešimties ne dvinarės tapatybės trans žmogus.

„Aš per daug bijau gyventi atvirai, todėl internete reiškiuosi kaip LGBTIQ asmuo tik anonimiškai arba uždarose grupėse, kuriose vargu ar patirsiu neapykantą. Taip išvengiu įžeidinėjimų ir grasinimų, bet tuo pat metu jaučiuosi tarsi pasislėpusi savo mažame pasaulyje“, - prisipažino 29 metų biseksuali moteris.

„Pagrindinė problema yra ta, kad nėra LGBTQ sekso ir etikos švietimo nei namuose, nei mokyklose. Dėl to homofobija perduodama iš kartos į kartą“, - teigė 40 metų gėjus.

Šias patirtis puikiai iliustruoja ir ES pagrindinių teisių agentūros paskelbti apibendrinti duomenys. Jie rodo, kad 67% LGBTQ+ žmonių vengia susikibti rankomis su tos pačios lyties partneriu Lietuvoje. Apie 38% bendruomenės narių vengia tam tikrų vietų, bijodami būti užpulti.

Tik 21% LGBTQ+ narių atvirai kalba apie tai, kad priklauso šiai bendruomenei. Europos Sąjungoje tokių yra 51 proc.

Dar daugiau – diskriminacinė aplinka verčia LGBTQ+ žmones galvoti apie pasitraukimą iš gyvenimo. 22% dažnai arba nuolatos galvoja apie savižudybę, kai taip besijaučiančių Europos Sąjungoje yra 12%.

a