Lesbietės ir biseksualios moterys gyvena trumpiau nei heteroseksualios moterys. Štai kodėl

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lesbietės ir biseksualios moterys gyvena trumpiau nei heteroseksualios moterys. Štai kodėl

Pir, 05/13/2024 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Remiantis neseniai paskelbto Harvardo universiteto mokslininkų tyrimo rezultatais lesbietės ir biseksualios moterys miršta daug jaunesnės nei jų bendraamžės heteroseksualės. Jie atskleidė to priežastis.

Tyrimo, kurį publikuoja JAMA, metu Harvardo mokslininkai pasitelkė ankščiau atliktą 1945–1964 m. gimusių slaugytojų apklausą.  90 833 iš jų atskleidė savo seksualinę orientaciją. 89 821 (98,9 proc.) buvo heteroseksualios, 694 (0,8 proc.) – lesbietės ir 318 (0,4 proc.) – biseksualios.

Mokslininkai pastebėjo, kad lesbiečių gyvenimo trukmė buvo trumpesnė apie dvidešimt procentų. Dar prastesni rezultatai matomi biseksualių moterų gretose. Net 37 procentais jų mirė greičiau nei heteroseksualios moterys.

Tyrėjai išsiaiškino, kad šis gyvenimo trukmės atotrūkis atsirado dėl sveikatos būklės netolygumų. Viena iš esminių priežasčių - „prastesnė fizinė, psichinė sveikata“ dėl nuolatos patiriamo streso, kurį sukelia LGBTQ+ žmonių diskriminacija.

„Lesbiečių ir biseksualių moterų fizinė, psichinė sveikata yra prastesnė nei heteroseksualių moterų“, – teigiama tyrime. – „Šie skirtumai atsiranda dėl lėtinio ir kaupiamojo stresorių poveikio (įskaitant tarpasmeninę ir struktūrinę stigmą), kuris per visą gyvenimą lydi moteris ir blogina jų sveikatą, pasireiškiančią įvairiomis pasekmėmis, kurie žmonėms senstant tampa vis ryškesni“.

Tai ypač paveikia biseksualias moteris, nes jos priešingai nei lesbietės linkusios dar labiau slėpti savo seksualinę orientaciją nuo aplinkinių.

Siekiant kovoti su šia padėtimi, mokslininkai rekomendavo  sveikatos priežiūros specialistams dalyvauti „privalomuose, kultūriškai informuotuose mokymuose apie LGBTQ+ pacientų priežiūrą“.