trauma

Skaitytojo laiškas: Vaikystėje patirtos patyčios mane traumavo. Įveikti tai reikėjo sunkiai dirbant

„Suaugusieji ir klasės draugai tyčiojosi iš manęs. Tik supratęs kaip tai man pakenkė, galėjau susitvarkyti“, - teigia skaitytojas pasidalinęs savo gyvenimo istorija. Jo aprašytos situacijos – tai kasdienybę, su kuria vis dar susiduria daugybę LGBTQ+ žmonių.

M. Norbutas: Lytinio švietimo trūkumas ir traumos intymių santykių metu. Kaip tai susiję?

Lytinis švietimas yra vienas svarbiausių jauno žmogaus ugdymo aspektų, tačiau Lietuvoje jis vis dar lieka nepakankamai aptartas arba visiškai ignoruojamas. Tai gali sukelti rimtas pasekmes jaunų žmonių gyvenimams, ypač kai kalbama apie intymius santykius. Lytinio švietimo trūkumas ne tik apriboja žmonių supratimą apie kūną, seksualumą ir sveiką elgesį, bet taip pat gali tapti prielaida traumoms bei psichologinėms problemoms.

Kokios vaikystėje patirtos homofobijos pasekmės žmogui?

Homofobija, kaip bet kokia kitokia diskriminacijos forma, turi ilgalaikį ir žalingą poveikį asmens psichinei ir fizinei sveikatai. Vaikystėje patirta homofobija gali sukelti įvairias problemas, kurios tęsiasi ir subrendus. GayLine.LT nusprendė aptarti vaikystėje patirtos homofobijos pasekmes žmogui, atsižvelgdami į psichologinį, socialinį ir fizinį poveikį.

Lamantinas mirė po „didelio intensyvumo“ homoseksualaus sekso

Tokios tos pirmadienio naujienos. Tikriausiai tokių žinių nesitikėjote, bet tai įvyko ir apie tai skelbia daugelis užsienio naujienų portalų. Kaip pranešė „The New York Post“, Floridos lamantinas mirė dėl labai intensyvaus sekso su kitu vyriškos giminės savo rūšies atstovu.

Airija įsipareigojo uždrausti barbarišką „atvertimo“ terapiją

Airijos integracijos ministras Roderic O'Gorman davė pažadą iki šių metų pabaigos uždrausti LGBTQ+ žmones traumuojančią „atvertimo“ terapiją. Ji vis dar taikoma įvairiose šalyse tikint, kad galima pakeisti homoseksualių žmonių seksualinę orientaciją ar slopinti jų lytinę tapatybę. Tuo tarpu mokslininkai ne kartą teigė, jog iš tiesų ji traumuoja žmones ir net priveda prie savižudybių.

Profesorius Lietuvoje gina „atvertimo“ terapiją. 20-67 proc. homoseksualų tai padėjo

2017 metais G. Vaitoškos teigė, kad homoseksualumas yra emocinis sutrikimas, kuris gali būti išgydomas terapijos būdu. Nepaisant pastaraisiais metais mokslininkų sukritikuotos, žmones žalojančios atvertimo terapijos, jis savo pozicijos nekeičia ir prieš kelias dienas vėl ėmėsi aiškinti, jog ji padeda žmonėms.