Tyrimas nustatė ryšį tarp biseksualumo, noro rizikuoti ir tėvystės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tyrimas nustatė ryšį tarp biseksualumo, noro rizikuoti ir tėvystės

Št, 01/06/2024 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Remiantis nauju Mičigano universiteto tyrimu, vyrai biseksualai dažiau rizikuoja ir siekia turėti daugiau atžalų. Žurnale „Science Advances“ paskelbto tyrimo metu universiteto mokslininkai Jungtinės Karalystės genetinės ir sveikatos informacijos duomenų bazėje „Biobank“ ištyrė informaciją surinktą iš 450 000 žmonių.

Mokslininkų grupė „darė išvadą, kad genai, lemiantys biseksualų elgesį, skiriasi nuo kitų tos pačios lyties asmenų elgesio, ir gali būti susiję su polinkiu rizikuoti“, – rašoma straipsnyje.

„Šis ryšys su rizikos prisiėmimu, pasak autorių, taip pat gali paaiškinti, kodėl biseksualūs vyrai turi pakankamai daug palikuonių, nors ir mažiau nei heteroseksualūs vyrai, galbūt tai paaiškina, kodėl tokį seksualinį elgesį lemiantys genai išliko“, - tęsiamas publikacijoje.

Baiminamasi, kad rizikos prisiėmimo susiejimas su biseksualumu gali įtvirtinti klaidingus ir žalingus stereotipus apie biseksualius asmenis ir sukelti diskriminaciją. Tačiau biologas Jianzhi Zhang, pagrindinis tyrimo autorius, „Science“ leidiniui teigė, kad jis nelinkęs to matyti kaip trūkumą. Tai „neturi pasekmių moraliniams sprendimams dėl rizikos“ ir, kad tai „turi ir privalumų, ir trūkumų, kaip ir beveik bet kuri savybė“.

Pačiame tyrime autoriai rašė: „Šiame tyrime nagrinėjama tema susijusi su seksualumu ir tapatybe gali turėti pilietinių bei politinių pasekmių seksualinių mažumų grupėms. Norime aiškiai pasakyti, kad mūsų rezultatai daugiausia prisideda prie žmogaus seksualumo įvairovės, turtingumo ir geresnio supratimo. Jais jokiu būdu nesiekiama pritarti diskriminacijai dėl seksualinio elgesio.

Tyrimas jau sulaukė šiokios tokios kritikos, nes buvo tirti vyresni nei 50 metų amžiaus žmonės, kurie užaugo aplinkoje, kur homoseksualumas ir biseksualumas nebuvo toleruojami. Tai galėjo turėti įtakos jų atsakymams į klausimus.