Pakistane tūkstančiai žmonių žygiavo už trans ir moterų teises

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pakistane tūkstančiai žmonių žygiavo už trans ir moterų teises

Ant, 03/19/2024 - 13:30
Kategorija:
0 komentarų

Tūkstančiai protestuotojų išėjo į didžiųjų miestų Pakistane gatves, kad išreikštų solidarumą su diskriminuojamomis žmonių grupėmis.

„Aurat March“ kovo 8 d. proga organizavo mitingus ir pasisakė prieš diskriminaciją ir nelygybę, su kuria susiduria tiek moterys, tiek trans bendruomenė, kai už priklausymą LGBTQ+ bendruomenei vis dar gresia mirties bausmė.

Šiemet eisenos dalyviai akcentavo karą Gazoje, kuriame dėl Izraelio bombardavimų jau žuvo daugiau nei 25 000 moterų ir vaikų, rašo PinkNews. Protestuotojai pasisakė už moterų teisę saugiai vaikščioti gatvėmis, būti viešosiose erdvėse nebijant priekabiavimo.

Lahore studentai, trans žmonės, moterys gamyklų darbuotojos, vyresnio amžiaus moterų aktyvistės rengė įvairius pasirodymus. Buvo pristatytos meno instaliacijos. Viena jų - priekabiavimo tunelį, kuriame skamba frazės, kurias dažnai girdi moterys ir LGBTQ+ žmonės viešosiose erdvėse. „Pasivaikščiokite su mūsų batais“, – raginama šalia instaliacijos.

Buvo surengta ir spaudos konferencija, kuri tapo saugia erdve LGBTQ+ žmonėms ir moterims. Joje neleista dalyvauti nei vienam cis vyrui.