Prieš homoseksualus kovojęs buvęs Seimo narys nuteistas už pasikėsimą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Prieš homoseksualus kovojęs buvęs Seimo narys nuteistas už pasikėsimą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu

Pen, 03/10/2023 - 11:29
Kategorija:
0 komentarų

Buvęs Seimo narys, prezidento Rolando Pakso patarėjas, Remigijus Ačas nuteistas už pasikėsinimą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu. Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė primena, kad būtent šis žmogus kovojo prieš LGBTQ+ bendruomenę.

„Pamenate p. Remigijų Ačą? Vienas iš vadinamojo Nepilnamečių apsaugos įstatymo palaikytojų.  2010 m., įvykus pirmosioms LGBT eitynėms, bandė daryti spaudimą teismams, kai kartu su Seimo narių grupe kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją, kad pastaroji iškeltų drausmės bylą teisėjams,  kurie leido rengti eitynes. Kitaip tariant, krovėsi politinį kapitalą, skatindamas homofobiją, bifobiją ir transfobiją“, - socialiniame tinkle Facebook rašo Jūratė.

Remigijus Ačas pakvietė kris kartus už jį jaunesnį nepažįstamą jaunuolį į savo butą. Nepilnametis tikėjosi sulaukti iš R. Ačo darbo pasiūlymo jo vadovaujamoje įmonėje, rašo Delfi. Bute jis skatino jaunuolį gerti alkoholinius gėrimus, bei rengėsi kitam žingsniui - už atlygį su nukentėjusiuoju tenkinti lytinę aistrą.

Nepilnametis išsaugojo buvusio parlamentaro jam siųstas žinutes, jas pateikė pareigūnams. Buvęs Seimo narys nusprendė susitikti su 17-mečiu prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Jaunuolis įjungė telefoną, kad įrašytų pokalbį, jei kas nutiktų.

Į automobilį norėjo įlipti ir jaunuolio draugas, tačiau R. Ačas paspaudė greičio pedalą ir pajudėjo gatve. Jaunuolis nusprendė iššokti iš automobilio ir susižalojo. Jis buvo priverstas kreiptis į medikus, o šie pranešė policijai.

R. Ačas teismams pripažino, kad nukentėjusiajam sumokėjo 3 tūkst. eurų už patirtus nemalonius išgyvenimus. Jis teigė, kad visa tai buvo „tam tikra nevykusi provokacija“.

Pasak Delfi, dviejų instancijų teismai konstatavo, kad buvęs Seimo narys pasikėsino tenkinti lytinę aistrą pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą. Nuosprendis yra apskųstas, bet dar neišnagrinėtas.

 

Remigijus Ačas 2000 metais nesėkmingai bandė dalyvauti rinkimuose į Seimą vienmandatėje Kelmės-Šilalės apygardoje. Čia jį iškėlė partija Lietuva - visų. Jis surinko 1,5 proc. balsų.