Gėjų pora atskleidė ką teko patirti bėgant iš Rusijos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Gėjų pora atskleidė ką teko patirti bėgant iš Rusijos

Pen, 10/13/2023 - 14:00
Kategorija:
0 komentarų

Maksas ir Saša yra vieni iš daugelio LGBTQ+ žmonių, kurie buvo priversti bėgti iš Rusijos dėl čia gresiančio smurto, diskriminacijos ir susidorojimo su tais, kurie atvirai kalba apie karą Ukrainoje.

Ruso ir ukrainiečio pora savo akimis matė, kaip pasikeitė Kremliaus politika. Represijos pirmiausia atsisuko prieš žmogaus tiesių aktyvistus, LGBTQ+ bendruomenę, tuos - kurie nepakluso ir drąsiai kalbėjo apie Rusijos daromus nusikaltimus. Kaip ir tūkstančiai kitų - Maksas ir Saša nusprendė skubiai palikti šalį, rašo PinkNews.

Kai pora atvyki iki Latvijos - Rusijos pasienio, pirmiausia jie susidūrė su pasieniečiais. Jie klausė, kodėl vaikinai nori išvykti iš savo šalies. Maksas ir Saša negalėjo pasakyti tiesos, juos ištiko „panikos priepuoliai, bandė sulaikyti ašaras“.

„Kai mes ten atvykome ir padavėme pasus, sargybinis pažvelgė į Sašą ir pasakė: „Nematau vizos, tai ką tu darysi? Kokie tavo planai? Ką tu galvoji? Ką tu ten veiksi?“, – prisimena ukrainietis Maksas.

„Ten mūsų laukia keli žmonės“ - bandėme bent kažką pasakyti (...) mes stovėjome ten, bandydami neverkti, nes jie paėmė mūsų pasus“, - PinkNews pasakoja vaikinas.

Pasieniečiai sutiko praleisti Sašą, kuris yra rusas, tačiau Maksimo neišleido. Todėl vaikinai nusprendė bandyti palikti šalį kitu būdu - prašant prieglobsčio.

Iš pradžių prieglobsčio prašymas buvo atmestas, nes jį peržiūrėjęs asmuo teigė, kad gėjams Rusijoje tiesiog „sunku“ – atsisakė pripažinti represijas su kuriomis susiduria LGBTQ+ žmonės. Pareigūnui patiekus konkrečių smurto atvejų aplinkybes, jis teigė - jog vaikinams tiesiog reikėjo kreiptis į policiją.

„Jie to nesupranta, jei eini į policiją, gali būti užpultas ar net nužudytas ten, ir niekas nesužinos. Žmonės neįsivaizduoja, kaip tai yra...“, - sako Saša.

Galiausiai jiems abiem pavyko patekti į vieną iš Baltijos šalių. Maksas čia jaučiasi turintis „daug privilegijų kaip ukrainietis“, nes gali keliauti ir ieškoti darbo. Saša tokios laisvės neturi. Juo labiau, kad pora nėra susituokusi.

„Praėjo metai, kai mums buvo patvirtintas prieglobsčio statusas, buvo palengvėjimas, bet nesijaučiau saugus“, – PinkNews teigia Saša.

„Man vis dar sunku išeiti iš namų. Aš vis dar nešioju kepurę lauke, kai dažau plaukus. Taip, aš suprantu, kad daugiau negyvenu pavojuje. Aš ne Rusijoje. Racionalioji dalis mano žino, kad manęs ten nėra, ir tai nėra taip baisu“, - nepaisant to vaikinas nuolatos viešumoje jaučia nerimą ir baimę.