Prieš svarbų balsavimą Europos Parlamente Lietuvos šeimų sąjūdis platina dezinformaciją

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Prieš svarbų balsavimą Europos Parlamente Lietuvos šeimų sąjūdis platina dezinformaciją

Tre, 12/13/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos šeimų sąjūdis siekia, kad kai kurie Europos Sąjungoje gimę vaikai ir toliau patirtų diskriminaciją. Organizacija ragina Europos Parlamento narius nepritarti Europos vaiko kilmės pažymėjimo sukūrimui. Pasitelkiami ir tikrovės neatitinkantys teiginiai, neva dokumentu siekiama įteisinti surogatinę motinystę ir vienalytes santuokas.

Lietuvos šeimų sąjūdis socialiniame tinkle Facebook pasidalino žinia, kad kreipėsi į Lietuvoje išrinktus Europos Parlamento narius kviesdamas nepalaikyti Europos Komisijos pasiūlymo dėl taip vadinamo „tėvystės sertifikato“.

Šiuo reglamentu siūloma sukurti vieningą tvarką, kuri padėtų vienoje valstybėje narėje vaiko kilmės dokumentus pripažinti ir kitoje narėje. Norima užtikrinti, kad vaikas neprarastų teisių, kylančių iš jo kilmės vien todėl, kad jo tėvai persikėlė gyventi iš vienos valstybės į kitą.

Paprastas pavyzdys - vienoje šalyje partnerystę sudarė moteris ir vyras. Jie augina vaiką, kuris yra iš moters buvusios santuokos. Kadangi Lietuvoje nėra įteisinta partnerystė - šeimai atvykus gyventi į Lietuvą vaikas teisiškai turi tik mamą, jos sutuoktinis praranda visas teises. Norima užtikrinti, kad jei vaikas turi abu tėvus - jis juos turėtų turėti ir kitoje valstybėje. Taip būtų išvengta kuriozų, kad mirus biologinei mamai, vaikas taptų našlaičiu, nors iš tiesų turi tėvą.

„Šiuo reglamentu bus užtikrinta, kad tarpvalstybiniais atvejais vaikai galėtų naudotis savo teisėmis ir išlaikyti savo teisinį statusą nepriklausomai nuo jų šeiminės padėties ir jų nediskriminuojant“, - rašoma Europos Parlamento nuomonėje.

Ši tvarka taip pat apsaugotų ir vaikus esančius tos pačios lyties šeimose. Jei pora yra sudariusi partnerystę ar santuoką ir turi vaikų, tai vaikai turėtų abu tėvus, net jiems nusprendus pakeisti gyvenamąją vietą. Tai nereiškia, kad valstybės turėtų prievolę pripažinti tam tikrą poros sąjungos formą - priešingai - jos galėtų ir toliau spręsti ar leisti tos pačios lyties poroms sudaryti santuokas ar ne. Tačiau nepaisant šių sprendimų - vaikui visuomet būtų garantuota apsauga.

Vis dėlto Lietuvos šeimų sąjūdžiui noras apsaugoti vaikus nė motais. Sąjūdis ėmėsi gąsdinti visuomenę nebūtais dalykais, kurių iš viso nėra reglamente.

„Briuselio "Politinis Biuras" vėl parengė mums ir visoms šalims dar vieną privalomą teisinį aktą,  kuriuo siekiama be šalių sutikimo, be viešo visuomenių svarstymo įtraukti į nacionalinę teisę nuostatas, prieštaraujančias Konstitucijai ir nepriimtinas daugumai piliečių. Šiuo atveju tokiu būdu bus bandoma įteisinti vienalytes santuokas ir surogatinę motinystę. Dėl projekto jau greit bus balsuojama“, - rašoma organizacijos Facebook puslapyje.

Europos Parlamento nariams adresuotame laiške teigiama: „Šis reglamentas galėtų sukurti didelę surogatinės motinystės rinką ES, kurioje išnaudojamos moterys netektų teisinės apsaugos“.

Nors Lietuvos šeimų sąjūdis teigia įsiskaitęs į dokumentą, Europos Parlamento paruošta nuomonė dėl kurios bus balsuojama ketvirtadienį tai paneigia.

 

Lietuvos šeimų sąjūdžio Facebook žinutės kopija:

1