Niujorke pasipiktinimas dėl trans moters laidotuvių katedroje

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Niujorke pasipiktinimas dėl trans moters laidotuvių katedroje

Ant, 02/20/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Niujorko Romos katalikų arkivyskupija pasmerkė trans aktyvistės Cecilia Gentili laidotuves Šventojo Patriko katedroje. Į jas susirinko daugiau nei 1400 gedinčiųjų, kurių nemaža dalis buvo trans žmonės ir sekso paslaugų teikėjai.

Beveik pusantro tūkstančio žmonių susirinko palydėti 52 metų Cecilia Gentili, kuri mirė savo namuose Brukline. Ji buvo LGBTQ+ aktyvistė ir aktorė, žinoma dėl sekso darbuotojų teisių gynybos.

Tokio gausaus būrio žmonių bažnyčia sulaukia tik per ypatingas progas - Velykas ar Kalėdas, tačiau dvasininkai tuo nesidžiaugė. Arkivyskupija šeštadienį paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad „neįsivaizdavo, kad malda bus pažeminta tokiu šventvagišku ir apgaulingu būdu“. Klebonas teigė, kad kai buvo užsakomos mišios, jis nežinojo kas buvo velionė.

Bažnyčios atstovai teigė, kad juos papiltino kai kurių gedinčiųjų pasisakymai, kuriais mirusiąją jie vadino „šventąja Cecilija, visų paleistuvų motina“, skelbia New York Times. „CatholicVote“ pavadino laidotuves „neįtikimomis ir liguistomis“ ir teigė, kad tai „tyčiojimasis iš krikščionių tikėjimo“.

Laidotuvių organizatorė Ceyenne Doroshow laikraščiui „Times“ sakė, kad trans moters šeima norėjo, jog jos laidotuvės būtų būtent Šventojo Patriko bažnyčioje.

„Galbūt visi girdėjote istoriją, kad Jėzus tarnavo visiems“, – per pamaldas sakė C. Doroshow. - „Mes praradome savo šventąją. Netekome žmogaus, kuriam galėjome paskambinti bet kuriuo metu, kad ir kas nutiktų. Ši moteris taip sunkiai dirbo, kad užtikrintų, jog tokios merginos kaip aš, tokios merginos kaip tu, vaikinai kaip tu, būtų saugūs, rastų prieglobstį, gautų sveikatos priežiūrą – kad sekso paslaugų teikėjams jos būtų nemokamos“.

Kita moteris sakė, kad vadinti save paleistuve Cecilia Gentili buvo vienas didžiausių komplimentų. „Cecilia niekada nebuvo auka“, – internete rašė Rio Sofia. - „Sekso darbas, Gentili nuomone, buvo darbas kaip ir bet kuris kitas“.

Po bažnyčios išreikšto apsipiktinimo kai kurie aktyvistai pareiškė, kad čia dirbantys dvasininkai tik apsimeta, kad jų durys atviros visiems.