Valstybė pagaliau turi apsaugoti visas šeimas ir jų auginamus vaikus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Valstybė pagaliau turi apsaugoti visas šeimas ir jų auginamus vaikus

Pir, 05/15/2023 - 17:08
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien minima tarptautinė šeimos diena. Jos proga GayLine.LT sveikina visas Lietuvos šeimas. Tai pat tas, kurių nenori matyti ir pripažinti Lietuvos politikai, taip pat ir šalies prezidentas.

„Nagrinėjamos konstitucinės justicijos bylos kontekste pažymėtina, kad konstitucinė šeimos samprata negali būti kildinama tik iš santuokos instituto, įtvirtinto Konstitucijos 38 straipsnio 3 dalies nuostatose“, - rašoma 2011 metų Konstitucinio Teismo nutarime. – „Konstitucinė šeimos samprata grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas, t. y. santykių turiniu, o šių santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi“.

Taigi, Lietuvos Konstitucija gina ir saugo visų formų šeimas, kokios jos bebūtų. Būtent tai neretai nori ignoruoti kraštutinės dešinės politikai ir mūsų šalies prezidentas. Jie nuolatos sąmoningai kelia šį klausimą ir diskusijoje ignoruoja Konstitucinio Teismo nutarimus, kurie yra jiems privalomi.

Nepaisant duotų priesaikų, šie politikai ir toliau laužo šalies Konstituciją arba apsimeta jos nesuprantantys.

GayLine.LT redakcija ir toliau išliks visų Lietuvos šeimų gynėja. Manome, kad būtina užtikrinti visų Lietuvos šeimų lygiateisiškumą ir kuo skubiau priimti sprendimus dėl partnerystės bei galimybės tos pačios lyties poroms įsivaikinti.

Tos pačios lyties poros jau dabar augina vaikus, kurie nėra apsaugoti, jei kas nutiktų vienam iš partnerių. Taigi vaikai patiria diskriminaciją ir yra nematomi valstybės. Laikas atsimerkti ir baigti praktikas, kai tos pačios lyties šeimos turi nuolatos galvoti kaip apeiti diskriminuojančias taisykles ir užtikrinti savo vaikų apsaugą.