Komisaras: neapykantos nusikaltimai ir neapykantą kurstanti kalba prieš LGBTQ+ turi būti sustabdyta

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Komisaras: neapykantos nusikaltimai ir neapykantą kurstanti kalba prieš LGBTQ+ turi būti sustabdyta

Sek, 10/22/2023 - 15:00
Kategorija:
0 komentarų

Europos Parlamento diskusijose Komisijos vardu pasisakęs Johannes Hahn sako, jog seksualinė orientacija yra trečia pagal dažnumą neapykantą kurstančių kalbų kategorijoje. Jis teigia, jog Europa deda pastangas užkirsti tam kelią – siūlo naujus teisės aktus, skiria lėšas, pasitelkia net teismus.

„Nors rasistiniai ir ksenofobiniai neapykantos nusikaltimai ir neapykantos kurstymas jau draudžiami pagal Europos Sąjungos teisę, ta pati apsauga turėtų būti taikoma ir kitoms grupėms, įskaitant LGBTIQ bendruomenę.

Gruodžio 21 d. Komisija pasiūlė Tarybai priimti sprendimą neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas įtraukti į ypač sunkių tarpvalstybinio pobūdžio nusikaltimų – vadinamųjų ES nusikaltimų – sąrašą. Jei šis pasiūlymas bus priimtas, Komisija galės pasiūlyti teisės aktus, kuriais būtų kovojama su neapykanta kurstančia kalba ir neapykantos nusikaltimais dėl, įskaitant seksualinę orientaciją“, - į posėdį Strasbūre susirinkusiems Europos Parlamento nariams sakė komisaras.

Johannes Hahn teigimu, neapykantos kalbą internetinėje erdvėje turėtų užkardyti skaitmeninių paslaugų įstatymas, kuris įpareigoja platformas nedelsiant pašalinti neapykantą skatinantį turinį. Taip pat  dar šiais metais Komisija skirs 1,2 mln. EUR specialiam bendram projektui su Europos Taryba, kuriuo siekiama kovoti su smurtu prieš LGBTIQ asmenis internete ir realiame gyvenime.

Anot jo, Komisija ir toliau skatins valstybes nares kalbėtis apie kovą su neapykantą kurstančia kalba ir neapykantos kurstančiais nusikaltimais, nediskriminavimu, lygybe ir įvairove. Tiesa, neįsiribojama tik kalbomis.

„Mes taip pat dirbame su LGBTIQ lygybės strategijos įgyvendinimo laikotarpio vidurio peržiūra. Bus įvertinta, kaip keitėsi LGBTIQ žmonių padėtis, kokia pažanga pasiekta ir kurioms sritims reikia daugiau dėmesio, kad iki 2025 m. būtų visapusiškai įgyvendinta strategija. Šiuo metu vykdome konsultacines veiklas tam parengti“, - Komisijos darbus vardijo komisaras.

Jis pridūrė, kad Komisijai sergėjant ES sutartis teko kreiptis į teismą dėl pažeidimo procedūrų, kai tam tikros šalys peržengia tolerancijos ribas ir imasi įtirtinti diskriminaciją.